Toplist

2013 03 16 Dětský karneval

V sobotu 16. března 2013 se konal na sále Markátorovic PABu již 13. ročník dětského karnevalu, prvně pořádaného občanským sdružením Mezeňák o. s. za podpory OÚ Mezno.

Letos přišlo 71 dětí, což je méně než loni (rekordních 97 děti), ale i tak to bylo skvělé. 

Mezi sponzory, kteří akci podpořili finančně patří Sbor dobrovolných hasičů Mezno, TJ SOKOL Mezno, Myslivecké sdružení Hubert Mezno, Honební společenstvo Mezno a OÚ Mezno, které zaplatilo vytápění sálu a občerstvení kapely (jež hrála zdarma). Dagmar Kolací přispěla výraznou slevou na zakoupené zboží a Jiří Mikula zdarma zajistil reprodukovanou hudbu. Kromě výše zmíněných nám daroval Antoník Kubec mnoho dárků, které jsme mohli nabídnout dětem jako odměnu ve hrách a Jana Vlastníková věnovala asi 6 kg bonbonů rovněž použitých na odměny dětem. Všem moc děkujeme.

Dětem k tanci a poslechu živě hráli: Musil Jiří, Říha Bohumil, Říha Vladimír st., Babický František, Sachr Pavel a ozvučení a reprodukovanou hudbu zajistil Jirka Mikula

Karnevalem děti provázeli šaškové, respektive klauni, Iva a Jana.

Na přípravě se podíleli: Dvořáková Jana, Dostálová Soňa, Eliášová Eva, Hanzalová Romana, Kopeční Marcela a Marek, Marková Irena, Pejšová Ilona a Zuzka, Říhovi Jana a Vláďa, Šimáková Ivana, Šimková Naďa, Vančurová Iva

A ze zákulisí:

Sešli jsme se jednou připravit výzbobu sálu a podruhé připravit sáčky s odměnou pro děti a samotnou výzdobou sálu. Druhý den už jsme jen nafoukli 100 balónků a rozvěsili je.

Na akci se připravilo asi 100 balíčků pro děti, tj. 29 zbylo a použijí se při další dětské akci, stejně tak jako bonbony či věcné dary od Tondy Kubeců.

Nákup sladkostí a pití do balíčků stál cca 4000, a pak se také utratilo asi 450 Kč za balonky, krepaky či věci na balíčky (sáčky a stuha). U vstupu se vybralo 4 035 Kč a z papírnictví byl zisk 58 Kč (prodej konfet). Od sponzorů jsme dostali celkem 4 000 Kč a nemuseli jsme platit za topení (uhradil OÚ).

Díky dobrovolnému vstupnému, sponzorským darům od ostatních sdružení, které v obci působí, i zbytku peněz z aktivit v loňském roce nám zůstalo cca 5 240 Kč, které budeme moci použít na další dětské aktivity.

Moc Vám všem, co jste přispěli, děkujeme a doufáme, že se Vám, a především Vašim dětem, na karnevale líbilo.

Váš Mezeňák o. s.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2 - na stránkách Markátorovic PAB

Fotogalerie 3

Fotogalerie 4

Zpět na rok 2013

Příští akce