Toplist

Dětský karneval 2014

V sobotu 15. března uspořádal v Mezně na sále kulturního domu spolek Mezeňák o. s. již 14. ročník dětského karnevalu. Tento rok na karneval dorazilo 80 dětí a zhruba stejný počet dospělých. Pro děti byly přiraveny jak tradiční soutěžní hry jako házení kroužkem na láhev, prohazování míčku do krabice a židličkovaná, tak i hry více umělecky zaměřené jako zpívání písniček nebo přednes básniček a nově i malování a vybarvování oveček. Karnevalem děti provázel šáša Jana. K tanci a poslechu hrála reprodukovaná i živá hudba, čímž se mezenský karneval liší od většiny ostatních. Děti, které soutěžily, byly odměněny sladkou dobrotou.
Díky podpoře Obeního úřadu Mezno a darům od místních sdružení, podnikatelů i občanů mohly všechny dětské masky při odchodu dostat balíček plný sladkostí a dobrot. Věříme, že se karneval účastníkům i jejich doprovodu líbil a těšíme se na další rok. Na závěr bych ráda poděkovala všem, kteří pomohli s přípravou či úklidem.

A teď podrobnější informace:

Dětem k tanci a poslechu živě hrál Babický František, Musil Jiří, Říha Bohumil a Říha Vladimír st. Ozvučení a reprodukovanou hudbu zajistil Jirka Mikula. Karnevalem děti provázela Jana Dvořáková a občas i nezamaskovaná Iva Vančurová.
Letos se na výrobě balíčků a přípravě sálu podíleli tito lidé: Doskočilová Šárka, Dvořákovi Jana, Jaroušek, Jiřík a Hanička, Hanzalová Romana a Míša, Homolová Petra, Kolací Dagmar a Terezka, Kopeční Marcela, Marek a Filip, Marková Irena, Mikulovi Jana, Jiří, Kačka a Šárka, Nováková Pavla, Pejšová Ilona, Pěknicovi Naďa a Pepíček, Říhová Jana, Šimáková Ivana, Vančurová Iva a Tomáš, Žahourková Jana.
Finančním nebo věcným darem karneval podpořilo Honební společenstvo Mezno, Myslivecké sdružení Mezno, Sdružení dobrovolných hasičů Mezno, TJ Sokol Mezno, Obecní úřad Mezno, Dagmar Kolací, Antonín Kubec, Irena Marková, Jiří Mikula a Jana Vlastníková.
Účastníci přispěli dobrovolným vstupným ve výši 5370 Kč a po zaplacení všech nákladů spojených s karnevalem zbylo cca 4700 Kč, které využijeme na další aktivity sdružení.
Zde jsou fotky k prohlédnutí. Pokud se vám nějaká fotka líbí a chtěli byste ji v původní velikosti, napište na mezenak(zavináč)mezno.cz a napište číslo fotky. Pokud se vám nějaká fotka, na které jste zachyceni, nelíbí, pak také napište a smažeme ji.

Vstup do fotogalerie

Líbilo se vám (vašim dětem) na karnevale?

  1. ano 347
  2. ne 229

Příští akce