Toplist

2016 06 11 Dětský EKOden

V sobotu 11. června se v Mezně na fotbalovém hřišti sešlo téměř třicet dětí, které si na deseti stanovištích procvičily nejen své fyzické a manuální dovednosti, ale zároveň i popřemýšlely nad otázkami z oblasti ekologie. Cílem dětského ekodne bylo totiž hravou formou připomenout, že starat se o životní prostředí je důležité a zapojit se může každý.

Pro děti byly připraveny soutěže typu skákání v pytli, domácí vkládačky a puzzle, běh okolo tyče, házení kroužků, překážková dráha nebo třeba modelování z domácí modelíny. Při přípravě soutěží a aktivit však brali členové spolku Mezeňák, z. s. větší ohled na to, jaké materiály využívají. Soutěže byly vyrobeny z věcí již jednou použitých (lahve, papíry, pet-víčka …), zapůjčených (deky, kbelíky, lana …) nebo už dříve zakoupených (chůdy). I odměny se nesly v duchu ekologie. Účastníci si rozdělili desetikilový vodní meloun a dvě kila jablek. Pro zájemce byla připravena možnost zdobit obrázky barevnou rýží. Toho využila asi třetina dětí a vznikly krásné výtvory. Následovalo společné focení, opékání buřtů donesených z domova a kolektivní hry.

Jménem svým i jménem Mezeňáka děkuji fotbalistům za zapůjčení hřiště včetně zázemí, počasí, které nám přálo a především účastníkům, protože bez nich by to nešlo.

Iva Vančurová


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Příští akce